Verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij liquidatie Derk Wiersum
De politie heeft een man aangehouden die betrokken zou zijn bij de moord op advocaat Derk Wiersum op 18 september in Amsterdam. Hij werd afgelopen dinsdagavond aangehouden en zit vast in volledige beperking.
De man werd aangehouden in een woning, maar verdere details geeft de politie niet. Na zijn aanhouding werd de woning doorzocht en is de verdachte overgebracht naar de cel. Hij mag alleen contact hebben met zijn advocaat.
Recent werd bekend dat er bij de moord op Wiersum een witte bestelbus is gebruikt. De politie meldt dat die bus ook is gevonden. Het gaat om een gestolen Opel Combo die was voorzien van valse kentekenplaten met nummer VN-927-V.
LEES OOK: ‘Mogelijk extra geld voor drugsbestrijding na moord op advocaat Wiersum’
Meer aanhoudingen
De politie hoopt nog steeds in contact te komen met getuigen van de liquidatie. Meerdere aanhoudingen in het onderzoek naar de moord worden door de politie niet uitgesloten.
Wiersum werd op 18 september vlakbij zijn huis doodgeschoten. Hij stond kroongetuige Nabil B. bij in het liquidatieproces tegen topcrimineel Ridouan Taghi. De dood van Wiersum maakte veel los in Nederland, onder meer over de rol van kroongetuigen in grote processen.