Wolvendiscussie in studio Goedenavond Nederland.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Kind meegesleurd in bosjes na aanval door wolf? 'Zo snel mogelijk afschieten dit beest'

Rick Hartkamp

Op de Utrechtse Heuvelrug is gisteren een zesjarig kind aangevallen door vermoedelijk een wolf. Het dier zou uit het niets op het jongetje zijn gesprongen en hem hebben meegesleurd in de bosjes. Twee mannen wisten de aanval te stoppen door het dier met stokken weg te slaan.

De aanval vond plaats bij de Pyramide van Austerlitz. Het kind is naar het ziekenhuis in Utrecht gebracht. Het is nog niet bevestigd of het daadwerkelijk om een wolf ging. Er zijn monsters afgenomen om de identiteit van het dier via DNA-onderzoek vast te stellen.

Was het probleemwolf Bram?

Het incident volgt een week nadat gerechtelijk werd besloten dat probleemwolf 'Bram' mag worden afgeschoten. De wolf beet in mei een vrouw die een wandeltocht maakte, een jaar nadat hetzelfde dier een meisje omverliep. Dierenrechtenorganisaties gingen in beroep tegen het afschotbesluit, maar dat verzoek werd afgewezen.

Landgoed Den Treek, waar de aanval plaatsvond, vermoedt dat het opnieuw om Bram gaat. In een persverklaring adviseert het landgoed ouders om voorlopig niet met kinderen in de omgeving te wandelen.

Discussie in studio: 'Zo snel mogelijk afschieten'

In de studio van Goedenavond Nederland ontstond woensdagavond discussie over het wel of niet afschieten van deze probleemwolven. "Zo snel mogelijk afschieten dit beest", stelt techexpert Ben van der Burg. "Allemaal is te veel, maar op een gegeven moment moet je je afvragen hoeveel ruimte er voor de wolf is. Hoeveel wolven zijn er, in combinatie met mensen en recreatiegebieden?"

"Misschien moeten ze een GPS-chip in zijn nek schieten zodat ze hem kunnen volgen", aldus Van der Burg.

Ben van der Burg
Techexpert

“Op een gegeven moment moet je je afvragen hoeveel ruimte er voor de wolf is. Hoeveel wolven zijn er, in combinatie met mensen en recreatiegebieden?”

Quote delen
  • Gekopieerd

Voormalig VVD-staatssecretaris Ankie Broekers-Knol vindt dat Nederland simpelweg te klein is voor wolven. "Die beesten horen hier gewoon niet. Honderd jaar geleden is de laatste wolf uit Nederland verdwenen. Iedereen was tevreden. Er zijn nu veel te veel. Nederland is daar niet op ingericht."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau