Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Duitse boeren vrezen mislukte oogsten door enorme droogte

Redactie

Duitse boeren vrezen dat oogsten kunnen mislukken vanwege de enorme droogte. De problemen door de droogte komen bovenop de uitdagingen voor boeren door de sterk gestegen kosten voor energie, kunstmest en veevoer, zegt de president van brancheorganisatie Deutscher Bauernverband (DBV).

DBV-president Joachim Rukwied zegt dat boeren nu op "vele fronten aan het vechten zijn". Volgens hem liggen de prijzen voor kunstmest vier keer hoger dan een jaar geleden en is energie twee keer zo duur geworden.

Klimaatverandering

En nu is er dus ook de grote droogte. "Als het niet snel consistent gaat regenen kunnen we verliezen zien van 30 tot 40 procent bij de oogst", aldus Rukwied. Het gaat bijvoorbeeld om aardappelen en suikerbiet. Hij stelt dat de grond soms zo uitgedroogd is dat er niets meer groeit. Het is volgens Rukwied dan ook mogelijk dat door mislukte oogsten de prijzen voor landbouwproducten zullen stijgen.

Hij geeft aan dat de Duitse landbouw wel voorbereidingen treft voor drogere en hetere zomers, door bijvoorbeeld efficiënter om te gaan met water. "Maar uiteindelijk vrees ik dat door klimaatverandering de oogsten niet meer de niveaus van bijvoorbeeld de jaren negentig zullen bereiken."

LEES OOK: Oorlog lijkt te kantelen in voordeel Oekraïne: ‘Rusland moet alles op alles zetten’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau