Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Helft lokale en regionale politici ervaarde agressie: ‘Heftige cijfers’

Redactie

Bijna de helft van de burgemeesters, raads- en Statenleden heeft het afgelopen jaar te maken gehad met agressie of intimidatie. Dat is bijna een verdubbeling in vergelijking met 2014, toen een kwart van de lokale en provinciale bestuurders en volksvertegenwoordigers daarmee werd geconfronteerd. "Het zijn echt heftige cijfers", zegt minister Hanke Bruins Slot van Binnenlandse Zaken. "Zeker de laatste jaren is de groei echt heel erg scherp."

Ook ruim een op de drie ambtenaren heeft in 2021 te maken gehad met agressie of geweld. Dat staat in de Monitor Integriteit en Veiligheid 2022 die Bruins Slot naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Duidelijke oorzaken heeft ze niet. Daar wordt de komende tijd onderzoek naar gedaan.

"We willen echt scherp krijgen waar het 'm in zit", zegt ze. De bedreigingen zijn volgens de minister zeer uiteenlopend. "Het zijn vreselijke doodsbedreigingen, het gaat om scheldpartijen. Maar wat het ook is: het is onacceptabel."

Coronamaatregelen

Of de verstrekkende coronamaatregelen een oorzaak van de toenemende agressie zijn, kan de minister nu nog niet zeggen. Wel is duidelijk dat in de coronaperiode een verschuiving plaatsvond van fysieke naar onlinebedreigingen en -intimidatie.

LEES OOK: Gezin CDA-Kamerlid Derk Boswijk met dood bedreigd door dorpsgenote

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau