Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Niet-essentiële winkels toch open zonder afspraak

Redactie

Niet-essentiële winkels mogen toch tot 17.00 uur open zonder afspraak, melden Haagse bronnen. Er komt wel een beperking van het aantal mensen dat naar binnen mag en er gelden hygiëneregels en een mondkapjesplicht.

Horeca-ondernemers moeten nog wat langer geduld hebben, maar krijgen volgens ingewijden wel "perspectief op de korte termijn". Het kabinet wil over tien dagen de situatie opnieuw beoordelen. Als er in die periode geen rare dingen gebeuren, mogen ook zij onder voorwaarden de deuren weer openen.

Na het informele Catshuisberaad donderdag kwam al naar buiten dat het kabinet afkoerst op versoepelingen van de regels voor niet-essentiële winkels. Maar het idee was toen om alleen winkelen op afspraak toe te staan. Premier Mark Rutte en de nieuwe zorgminister Ernst Kuipers lichten de definitieve besluiten vrijdagavond toe in een persconferentie.

Behalve de detailhandel kunnen ook mensen met niet-medische contactberoepen zoals kappers en nagelstylisten rekenen op goed nieuws. Ook zij mogen onder voorwaarden weer aan de slag. Daarnaast mag het hoger onderwijs weer open en komt er ook voor volwassenen meer ruimte om te sporten.

LEES OOK: Directeur Ahoy Rotterdam: cultuursector nu stap voor stap openen

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau