Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Greenpeace maakt excuses voor parachutist voor EK-wedstrijd: ‘Mensen in gevaar gebracht’

Peter Visser

Milieuorganisatie Greenpeace heeft excuses gemaakt voor de protestactie in München vlak voor het begin van de EK-wedstrijd tussen Duitsland en Frankrijk. Een parachutist scheerde rakelings over het publiek en landde daarna op het veld.

Twee mannen in het stadion raakten door het vliegincident gewond. Volgens de Duitse politie en de UEFA zijn ze voor verdere medische behandeling naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen is nog niets bekend.

Volgens Greenpeace was dat allemaal niet de bedoeling. "We verontschuldigen ons ervoor dat bij de Greenpeace-actie van vandaag vanwege een technische storing een noodlanding gemaakt moest worden. Mensen werden daardoor in gevaar gebracht", schrijft de Duitse tak van de organisatie op Twitter. "We hopen dat iedereen in orde is. Dit protest was niet bedoeld om het spel te verstoren of mensen te verwonden. De acties van Greenpeace zijn altijd vreedzaam en geweldloos. Helaas verliep niet alles volgens plan met deze campagne."

parachutist raakte controle kwijt

Het was volgens Greenpeace de bedoeling dat de parachutist een bal op het veld van de Allianz Arena zou gooien en daarna weer zou wegvliegen. De actievoerder had een motor op zijn rug hangen. Toen hij het stadion binnen vloog, leek hij één van de kabels te raken die aan het dak hangen voor de aansturing van de 'zwevende' camera boven het veld. De parachutist raakte daardoor de controle enigszins kwijt en scheerde rakelings over het publiek.

'Acties waarmee mensen in gevaar worden gebracht'

Dilan Yeşilgöz, staatssecretaris op het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, reageerde op Twitter fel. "Actievoeren mag, maar de laatste dagen zie ik klimaatacties waarmee mensen in gevaar worden gebracht. Op een zebra zitten of met je parachute in een stadion landen is echt niet ok. Kies een andere manier om je punt te maken! Dit deugt niet", schreef ze.

Tekst gaat verder onder Tweet.

"Het lijkt mij dat het averechts werkt", zegt directeur Politieke Zaken HCSS Han ten Broeke in Goedemorgen Nederland op NPO 1 over de actie van Greenpeace. Volgens hem levert het geen sympathie op. "We weten allemaal dat er iets moet gebeuren met het. Maar deze actie is zo pretentieus, dat ergert me wel."

LEES OOK: Van der Plas (BBB) over nieuwe biomassacentrale: ‘We laten ons gek maken door klimaatverhaal’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau