Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

RIVM meldt 5609 nieuwe coronabesmettingen, 1110 meer dan zaterdag

Redactie

In het afgelopen etmaal is het aantal nieuwe coronabesmettingen met 1110 toegenomen. Tussen zaterdag en vrijdagochtend werden 5609 positieve tests doorgegeven aan het RIVM. Zaterdag waren dat er nog 4499.

De dagelijkse aantallen fluctueren al de hele week. Het RIVM wijst erop dat de weekcijfers een beter beeld geven. Die brengt het instituut elke dinsdag naar buiten. Daaruit komt een dalende lijn naar voren.

25 sterfgevallen

Het afgelopen etmaal overleden 25 mensen aan de gevolgen van corona. Dat zijn er 34 minder dan de 59 sterfgevallen die op zaterdag werden gemeld.

In totaal zijn sinds het begin van de corona-uitbraak 9350 mensen aan het longvirus overleden. Het totale aantal positieve tests ligt op 519.099, waarvan 34.473 in de afgelopen zeven dagen.

Meeste nieuwe gevallen in Rotterdam

Rotterdam is de gemeente waar sinds zaterdag de meeste mensen positief zijn getest (313), daarna komen Amsterdam (292), Eindhoven (100), Den Haag (96) en Utrecht (87).

Gekeken naar veiligheidsregio's staat Rotterdam-Rijnmond ook bovenaan met 626 besmettingen, op afstand gevolgd door Midden- en West-Brabant (453), Utrecht (430), Amsterdam-Amstelland (365) en Twente (314).

LEES OOK: RIVM: flinke stijging in aantal nieuwe coronabesmettingen


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau