‘Laat zorgmedewerkers niet te snel de reguliere zorg oppakken, ze zijn te moe’
Laat zorgmedewerkers niet te snel de reguliere zorg, die door de zorg voor coronapatiënten naar de achtergrond verdween, oppakken, waarschuwt CNV Zorg & Welzijn. Zorgmedewerkers zijn eerst toe aan een pauze, of minstens een periode met gewone werkdruk. Dat blijkt uit een enquête onder meer dan tweeduizend zorgmedewerkers, waarin één derde aangeeft moe te zijn.
Zeventig procent van de respondenten een grotere emotionele druk door corona te voelen. "De werkdruk en het personeelstekort waren voor corona al enorm. De extra inspanningen vanwege corona kwamen daarbovenop. Dan kan je zorgverleners niet nóg eens overvragen bij het opstarten van reguliere en uitgestelde zorg. Het gevaar dat overbelaste zorgwerknemers gaan uitvallen wordt steeds groter", aldus Anneke Westerlaken, voorzitter CNV Zorg & Welzijn.
'Druk op zorg scheef verdeeld'
De bond benadrukt tevens dat de druk op de zorg heel scheef is verdeeld, en dat er ook regionale verschillen zijn. Een aanzienlijk deel van het zorgpersoneel kon onder reguliere omstandigheden haar werk uitvoeren. Voor een groot deel viel er ook werk weg, denk bijvoorbeeld aan de kinderopvang.
"Wij pleiten voor duidelijke regie zowel regionaal als landelijk, niet alleen bij de aanpak van de coronaproblematiek, maar ook bij het opstarten van reguliere en uitgestelde zorg", aldus Westerlaken.
LEES OOK: Zorgmedewerkers nu zelf de grootste besmettingshaard: ‘Er is een inschattingsfout gemaakt’