D66 wil burgers de mogelijkheid geven om wetsvoorstellen aan te passen
D66 wil burgers meer bij de politiek betrekken door hen de kans te geven wetsvoorstellen aan te passen. De VVD is nog niet meteen enthousiast over de proefballon van de coalitiepartner, zegt Kamerlid Bente Becker in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Als burgers vinden dat een wetsvoorstel beter kan, kunnen zij wat D66 betreft voortaan een voorstel voor aanpassing van die wet doen. Als 70.000 mensen daarna hun handtekening zetten, mag de initiatiefnemer naar de Tweede Kamer komen om toe te lichten wat er precies anders moet.
Mocht die horde worden genomen, dan is de burger er nog niet. Want die aanpassing van de wet moet dan ook weer worden goedgekeurd door een meerderheid van de Tweede Kamer.
LEES OOK: ‘Laat democratische vernieuwing niet over aan het kabinet’
'Wat stelt D66 zich voor?'
VVD-Kamerlid Becker is blij dat D66 denkt aan manieren om de invloed van burgers op de politiek te vergroten. "Ik ben vóór invloed van burgers." Toch heeft zij nog veel vraagtekens bij het plan van de mede-regeringspartij.
"Ik vraag me af wat dit in de praktijk gaat betekenen. Het is best complex. Ik zit er als Kamerlid om alle belangen af te wegen en dan zo'n amendement te maken. En als er vanuit alle hoeken van de samenleving in dat proces wordt geschoten, wordt het misschien een chaos. Ik ben heel benieuwd hoe D66 zich dit voorstelt."