Aangifte tegen moslimorganisaties om opruiing rond boerkaverbod
Vrouwenrechtenorganisatie Femmes for Freedom heeft aangifte gedaan tegen NIDA, De Blauwe Moskee, Centrum Ar Rahma, Stichting de Bekeerling, Abou Ilias en Partij van de Eenheid omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan opruiing rondom het boerkaverbod. Met hun optreden hebben zij overtreding van het verbod aangemoedigd, zo schrijft Femmes op Freedom.
Met de nieuwe wet, die 1 augustus inging, is gezichtsbedekkende kleding niet meer toegestaan in bepaalde openbare ruimtes, zoals overheidsgebouwen en het openbaar vervoer. Het verbod kreeg veel kritiek van islamitische organisaties, en sommige riepen zelfs op om de wet te overtreden.
Boetes betalen
Zo bood NIDA aan om opgelegde boetes te betalen, en zamelde daar geld voor in. Het Haagse raadslid Arnoud van Doorn van de Partij van de Eenheid liet zijn vrouw dagenlang door de stad lopen in een boerka, naar eigen zeggen om "onrecht aan de kaak te stellen".
Het stoort Femmes for Freedom dat "democratisch gekozen volksvertegenwoordigers zich tegen een democratisch tot stand gekomen wet hebben gekeerd". Met de acties draagt onder andere NIDA bij aan het "tegengaan van de emancipatie van moslimvrouwen".
De vrouwenrechtenorganisatie roept anderen op om ook aangifte te doen. "Door ook aangifte te doen, geeft u een duidelijk signaal af; dat er in onze samenleving geen ruimte is voor opruiing."
LEES OOK: ‘Boerkaverbod moet gehandhaafd worden, zo simpel is het’