Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

GroenLinks-voorman Den Haag: Pim Fortuynstraat slecht idee, want controversieel

Redactie

In Den Haag zal er een straat worden vernoemd naar Pim Fortuyn, wanneer daar een goed moment voor is. Het college van B&W in Den Haag heeft gisteren aangegeven bereid te zijn de oud-politicus op deze manier te eren, maar niet iedereen is daar blij mee.

Er gingen eerder al stemmen op om een straat naar Fortuyn te vernoemen en het Haagse college schrijft nu dat Fortuyn daar in aanmerking voor komt op het moment dat er nieuwe straatnamen moeten worden bedacht.

Fortuyn werd op 6 mei 2002 doodgeschoten op het Mediapark in Hilversum door Volkert van der Graaf. Dit gebeurde vlak voor de Tweede Kamerverkiezingen van dat jaar, waarbij Fortuyn met zijn LPF een goede kans maakte om de grootste partij te worden. Hij werd 54 jaar. Moordenaar Van der Graaf is inmiddels weer op vrije voeten.

LEES OOK: Nabestaanden Pim Fortuyn zien Volkert graag vertrekken: ‘Liever vandaag dan morgen’

Inclusieve stad

Het voornemen van Den Haag om een straat naar Fortuyn te vernoemen, valt niet bij iedereen in goede aarde. Arjen Kapteijns, de fractievoorzitter van GroenLinks in de gemeenteraad van Den Haag, is namelijk kritisch.

"De heer Fortuyn heeft veel betekend in de Nederlandse politiek en zijn dood is een tragedie, maar gezien zijn controversiële uitspraken en we een inclusieve stad zijn lijkt me dit een slecht idee", zo schrijft hij op Twitter.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau