Minister Schouten geeft hoop op voor Nederlandse pulsvisserij
Minister Schouten geloof niet meer in een goede afloop van het gesteggel tussen Frankrijk en Nederland op het gebied van de pulsvisserij. De minister opteert nu voor een 'fatsoenlijke overgangsperiode'.
Frankrijk verzet zich al jaren tegen het vrij grote gebruik van de pulsmethode door Nederlandse vissers: zo'n 40% van onze vissers gebruikt die methode, terwijl hij officieel op Europees niveau verboden is.
Schouten wil dat er een "fatsoenlijke overgangsperiode'' komt voor Nederlandse pulsvissers. Hoe lang die zou moeten duren, wilde ze zaterdag tijdens een ChristenUnie-congres niet zeggen.
Pulsvissen is een methode waarbij met elektriciteit vissen uit de zeebodem worden gelokt. Volgens Schouten is doe methode milieuvriendelijk, omdat ze onder meer zorgt voor een lager brandstofverbruik.