Dinsdag al vroeg files door afsluiting brug A28
Door de afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk staan op dinsdag om 06:30 uur al verschillende files in de regio. Verkeer dat door de afsluiting niet over de A28 kan, zoekt andere routes, ziet de ANWB Verkeersinformatie.
Op de N305 in Flevoland is een vertraging van 19 minuten. Op de A1 tussen Amersfoort en Apeldoorn is het verkeer in totaal 15 minuten vertraagd. Ook op de N50 bij Zwolle staat file. Een ANWB-woordvoerder verwacht dat er meer opstoppingen komen naarmate de ochtendspits verder op gang komt.
De Hardenbergenbrug werd maandag door Rijkswaterstaat afgesloten, omdat het de veiligheid van de constructie niet kan garanderen. Tijdens een inspectie bleek zand en grind te zijn weggespoeld rond de pijlers. RWS kan nog niet zeggen hoelang herstelwerkzaamheden zullen duren.