Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Prins Harry en andere klagers moeten Daily Mail 9 miljoen betalen

Redactie

Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.

Volgens de zoon van koning Charles en de andere sterren zouden journalisten onder meer telefoons hebben gehackt, privégegevens hebben gestolen en privédetectives hebben ingehuurd om artikelen over ze te kunnen schrijven. Tot de prominenten behoren Elton John, Sadie Frost en Elizabeth Hurley.

Associated Newspapers Limited had een vergoeding van 9,9 miljoen pond gevraagd, als eerste betaling voor de kosten die het bedrijf heeft gemaakt tijdens de rechtszaak. Het totale bedrag dat Harry en de prominenten moeten betalen, wordt later berekend en kan hoger uitvallen.

Harry en de andere bekendheden begonnen begin dit jaar een rechtszaak tegen ANL om onwettige informatievergaring. De jongste zoon van Charles zei tijdens het proces onder meer dat de journalisten van ANL het leven van zijn vrouw Meghan tot een "absolute hel" hadden gemaakt. De advocaten van de uitgeverij bepleitten dat de journalisten alle informatie om hun teksten te onderbouwen op de juiste, rechtmatige manier hadden verkregen.

Het nieuws komt daags na het bericht dat Harry en zijn vrouw Meghan binnenkort terugverhuizen naar het Verenigd Koninkrijk. Zij wonen sinds zes jaar in de VS.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau