Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Van Bruggen: ingrijpen als Ye iets strafbaars zegt

Redactie

Als rapper Ye iets strafbaars zegt tijdens een van zijn concerten in Arnhem, zal er worden ingegrepen, zegt staatssecretaris Claudia van Bruggen (D66, Justitie) desgevraagd. Tijdens het wekelijkse vragenuur herhaalde ze dat het kabinet geen mogelijkheden ziet om de artiest de toegang tot Nederland te ontzeggen. Er is veel commotie over de optredens, omdat de rapper antisemitische uitingen heeft gedaan.

Kamerlid Annabel Nanninga (JA21) wilde de staatssecretaris horen zeggen dat er ingegrepen wordt zodra er antisemitische uitingen worden gedaan. "Die stekker gaat er gewoon uit. Het licht gaat uit, de mensen gaan naar huis, als die meneer daar dingen gaat roepen die niet mogen van de Nederlandse wet."

Die toezegging deed Van Bruggen: "Absoluut. Dat is ook wat we met elkaar hebben afgesproken. Op het moment dat er geconstateerd wordt dat er strafrechtelijke feiten worden gepleegd, wordt er ingegrepen."

Een woordvoerder van Van Bruggen laat desgevraagd weten dat de bevoegdheid om in te grijpen ligt bij het lokale gezag, zoals de burgemeester en het Openbaar Ministerie (OM). De burgemeester is verantwoordelijk voor de openbare orde rondom het concert.

Arnhems burgemeester Ahmed Marcouch zei eerder dat het aan het OM is om eventueel te vervolgen als Ye iets strafbaars zegt tijdens een optreden in Nederland. De concerten van Ye, voorheen bekend als Kanye West, zijn vrijdag 6 en maandag 8 juni.

'Heil Hitler'

Optredens van Ye in onder meer Polen en Frankrijk gaan niet door. De rapper maakte onder andere een nummer met de titel 'Heil Hitler' en verkocht T-shirts met een hakenkruis erop in zijn webshop. Een Kamermeerderheid wilde dat de rapper in Nederland een inreisverbod zou krijgen. Het kabinet ziet daar echter geen mogelijkheden voor en houdt daar, ondanks aandringen van het Centraal Joods Overleg en verschillende Kamerleden, aan vast.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau