Dit zijn de kanshebbers tijdens het Eurovisie Songfestival: 'Er wordt niet zoveel vals gezongen, dat is een meevaller'
Nederland doet dan wel niet mee, vanavond is er tijdens de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival voldoende hysterie, gekkigheid en kwaliteit te bewonderen. Het wordt spannend voor degenen die bij gebrek aan een Hollandse act voor onze zuiderburen gaan. "België heeft opnieuw een goed geproduceerd optreden, maar ze doen het niet goed bij de bookmakers."
"Het is een heel goed jaar", begint songfestivalkenner Maurice Wijnen in Goedemorgen Nederland. "Een paar weken geleden heb ik ze bij Eurovisie in Concert allemaal live horen zingen. Het viel me op dat er niet zo veel vals was. Dat is weleens anders geweest. Dat is absoluut een meevaller."
Om met de deur in huis te vallen: Finland is de topfavoriet. Het Scandinavische land wordt vertegenwoordigd door zanger Pete Parkkonen en topvioliste Linda Lampenius. "Het is gewoon een waanzinnig goede act. Als je het een paar keer hoort, krijg je het niet meer uit je hoofd. Dat is best bijzonder, want het is in het Fins", oordeelt Wijnen.
Het duo zet de zaal vanavond letterlijk in vuur en vlam. "Het nummer heet vertaald Vlammenwerper. Het gaat over een giftige relatie waarvan je weet: ik moet eigenlijk niet van haar houden, maar het kan niet anders." Opvallend is dat de violiste live zal spelen. Normaal staat de muziek op band. "Je kunt natuurlijk niet aan een gerenommeerde violiste vragen nep te spelen. Ik zie het gebeuren dat ze winnen."
Joost Kleine
Ook Griekenland gooit hoge ogen. Het optreden van zanger Akylas met het nummer Ferto lijkt verdacht veel op de act van Joost Klein twee jaar geleden. Wijnen: "Er staat een spraakmakend figuur in een gek pakje op het toneel. De visuals zijn heel erg geïnspireerd op videogames en hij eindigt met een emotionele ode aan zijn moeder. Inhoudelijk is het anders, maar je kunt je voorstellen dat het team heeft gedacht: Nederland had met Joost Klein best een goede act."
Veel Nederlanders zullen voor België zijn. Essyla levert volgens Wijnen met het nummer Dancing on the Ice smaak en kwaliteit. "Ze springen er wat dat betreft echt bovenuit. België heeft opnieuw een goed geproduceerde act neergezet. Het doet het echter nog niet goed bij de bookmakers. De pers denkt niet dat het doorgaat naar de volgende ronde. Maar ik geef het nog niet op voor België!"