Bevrijdingsvuur wordt ontstoken.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

Redactie

In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

Behalve Hall en Geneuglijk zijn naar verwachting zo'n twintig WO II-veteranen deze dagen aanwezig in Wageningen. De Britse oud-militairen kwamen zondag aan in de Gelderse stad. Ze werden daar welkom geheten door onder anderen Vermeulen en voorzitter Tanja Haseloop van herdenkingscomité Wageningen45.

Na het aansteken van het bevrijdingsvuur begint in de nacht van maandag op dinsdag een estafette waaraan ongeveer 2500 lopers uit 107 gemeenten meedoen. Zij brengen het vuur naar hun eigen gemeente. Onder de deelnemers zijn een loopgroep uit Duitsland en een Oekraïense loopgroep.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau