Angela de Jong over rel in talkshowland: 'Boze oude mannen Humberto en Beau moeten stoppen met huilen'
Gerommel en rumoer in talkshowland. Presentatoren Humberto Tan en Beau van Erven Dorens blijven in de media klagen over het stopzetten van tv-flop RTL Tonight. Vooral de opgestapte collega Renze Klamer moet het ontgelden. AD-columnist Angela de Jong vindt dat de zenderleiding de twee een halt moet toeroepen. "Jullie hebben nu genoeg gehuild!"
Tan, Van Erven Dorens en Klamer presenteerden lange tijd afwisselend een eigen talkshow op de late avond van RTL 4. De zender gooide het aan het begin van het tv-seizoen over een andere boeg met RTL Tonight. Daarin draait het vooral om de mening van duur aangekochte deskundigen, zoals Albert Verlinde en Astrid Holleeder. De drie presentatoren zagen hun naam uit het decor verdwijnen en kregen een ondergeschikte rol.
'Loyaliteit wordt bestraft'
RTL Tonight kreeg moordende recensies en kampt sinds de start met slechte kijkcijfers. Klamer besloot het zinkende schip vroegtijdig te verlaten. Tan en Van Erven Dorens bleven het programma wél trouw. Dat komt hen nu duur te staan. Aankomende zomer valt het doek voor de meningenshow en daarmee verdwijnen de twee van de felbegeerde late avond. Het tijdstip zal worden opgevuld met Klamer, die terugkeert met zijn eigen praatprogramma. Tan en Van Erven Dorens zijn daar op z'n zachtst gezegd niet blij mee.
Beide heren klaagden in de afgelopen weken steen en been. Tan doet daar nu een schepje bovenop in de podcast Lightless Lounge. Hij haalt hard uit naar Klamer: "Natuurlijk kun je het oneens zijn met het programma. Stap er dan niet in. Punt. Waarom stap je erin? Dit kun je allemaal voorzien. En als je kan meepraten, meedenken, meebeslissen, wat allemaal gebeurd is, en vervolgens zeg je tijdens de rit 'adios'. Dat is heel raar. Of het knaagt? Natuurlijk. Loyaliteit wordt bestraft."
Pijn en zuur
"Er zit veel pijn en zuur bij de presentatoren die afgelopen maanden gebikkeld hebben om van RTL Tonight nog een acceptabel succes te maken", ziet De Jong. "Er zit voorlopig geen rem op. Het gaat maar door."
Ze snapt dat de twee balen. "En tegelijkertijd denk ik: dit is een beetje hoe de televisie werkt. Je kunt wel vinden dat je recht hebt op de plek omdat je gebleven bent, maar ik denk dat het voor de kijker belangrijk is dat er iets nieuws komt. Dan kun je niet doen met Humberto en Beau." RTL had nooit aan RTL Tonight moeten beginnen, aldus De Jong. "Ze zijn gewoon heel stom geweest en zitten nu met de gebakken peren."
Smet op Klamer
Alle heisa is allesbehalve goed voor het imago van Klamer. "Dit hangt nu om die nieuwe talkshow heen. Renze heeft de gunfactor niet van zijn collega's. Hij heeft er straks wel een klus aan om de boel weer op te houden."
Wat de AD-columnist betreft, roept de zenderleiding Tan en Van Erven Dorens op het matje. "Ik zou een hartig woordje met deze boze oude mannen spreken als ik de leiding had. Jullie hebben genoeg gehuild. Er gebeurt nu van alles rondom dat programma van Renze. Dat helpt niet bij de kijkcijfers."