Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Sven op 1 Economie

'Even aankijken is het allerstomste wat je nu kan doen': Sandra Phlippen (ABN AMRO) kritisch op houding kabinet rond energiecrisis

Hans Stehouwer

De Tweede Kamer debatteert woensdag over mogelijke maatregelen om de gevolgen van de energiecrisis te beperken. Vorige week presenteerde het kabinet al verschillende scenario’s in een brief, maar het besloot nog geen concrete stappen te zetten. Volgens Sandra Phlippen, Chief Sustainability Officer bij ABN AMRO, is dat een verkeerde keuze. In het radioprogramma Sven op 1 stelt zij dat "afwachten het allerstomste is wat het kabinet nu kan doen".

Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor de grootste energiecrisis ooit als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten en riep op tot directe energiebesparende maatregelen. Het kabinet acht ingrijpen vooralsnog niet noodzakelijk, terwijl andere landen al wel actie ondernemen. Ondertussen groeit de zorg onder experts, mede door nieuwe dreigementen van Donald Trump richting Iran.

Luister de uitzending van Sven op 1 hier terug:

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.

Phlippen geeft het kabinet gelijk in dat het nog niet acuut is bij ons, maar stelt dat actie wel degelijk nodig is. "Wat tot nu toe vaak gezegd wordt, is: we kijken het even aan. Ik weet niet of dat voor de bühne is en dat ze aan de achterkant als een malle alles aan het voorbereiden zijn. Ik hoop het, want daadwerkelijk het even aankijken is echt het allerstomste om nu te doen."

Sandra Phlippen
Sandra Phlippen
Chief Sustainability Officer ABN AMRO

“Wat tot nu toe vaak gezegd wordt, is: we kijken het even aan. Ik weet niet of dat voor de bühne is en dat ze aan de achterkant als een malle alles aan het voorbereiden zijn. Ik hoop het, want daadwerkelijk het even aankijken is echt het allerstomste om nu te doen.”

Quote delen
  • Gekopieerd

'Nu hebben we een keuze'

"Zorg voor duidelijkheid", roept de voormalige hoofdeconoom van ABN op. "Zodat de mensen niet weer thuis zitten te wachten tot de prijzen de pan uitrijzen en dan hopen op een smak geld. Dat was in 2022, toen was nood aan de man. We hadden geen andere keuze. Nu hebben we een keuze. Het gaat nog behoorlijk wat maanden duren voordat die rekening bij ons omhooggaat.”

"Je hebt altijd het effect van de schok, de marktreactie", legt Phlippen uit. "Dan heb je het effect van de daadwerkelijke tekorten en dan het effect van het menselijk handelen op die tekorten. Namelijk: iedereen gaat voor zichzelf. Dat zijn individuen, bedrijven, landen, continenten. Effect op effect krijg je dan."

Phlippen stond als lijstduwer op de kieslijst van D66, maar heeft haar standpunt niet met partijgenoot Rob Jetten gedeeld. "Ik laat hem gewoon zijn ding doen. Ik ben daar uit. Ik ben nu helemaal bij de bank."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau