Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo ziet snel einde Iran-oorlog: 'De doelen zijn bereikt'

Redactie

De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, voorziet een snel einde aan de oorlog in Iran. Dat zegt hij in een exclusief gesprek met Rick Nieman in WNL Op Zondag.

"President Trump had drie zeer belangrijke doelen toen dit conflict begon", begint de ambassadeur. "Het eerste doel was het ontmantelen van de Iraanse ballistische raketten. Het tweede doel was het vernietigen van hun marine en het derde doel was om te voorkomen dat ze ooit een kernwapen zouden ontwikkelen. U ziet dat die doelen bereikt zijn."

"We hebben allemaal goede hoop dat dit conflict, het heetste deel, snel tot een einde komt, zodat we verder kunnen met het leven na het conflict."

De tekst gaat verder onder de X.

Straat van Hormuz

Morgen gaat de oorlog tussen de Verenigde Staten, Israël en Iran de vierde week in. Vooralsnog blijft de Straat van Hormuz, die essentieel is voor het internationale transport van olie en gas over zee, gesloten. Nederland is een van de vijf landen die overwegen te helpen om de Straat van Hormuz veilig te houden. Daarover zijn de Amerikanen volgens de ambassadeur "erg blij en verheugd".

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau