Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Leon de Winter: 'Trump woont rent free in de hoofden van veel linkse mensen'

Redactie

De gedachte dat de Amerikaanse president Donald Trump maar wat doet kan volgens schrijver Leon de Winter naar het rijk der fabelen worden verwezen. In WNL Op Zondag stelt De Winter dat Trump "verschrikkelijk goed weet hoe hij de media bespeelt en zijn tegenstanders helemaal krankzinnig maakt." Aanleiding voor zijn uitspraak vormen de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen zaterdag.

De Verenigde Staten en Israël voerden gezamenlijke militaire aanvallen uit op doelen in Iran om het regime en zijn militaire infrastructuur te verzwakken. Daarbij werden strategische locaties geraakt en kwam de Iraanse leider Ali Khamenei om het leven. Trump riep na de aanval de Iraanse bevolking op om de macht in het land te grijpen.

Hoewel sommigen twijfelen aan de intenties van Trump, speelt de president volgens De Winter een groot spel. Een regime change in Iran betekent volgens de schrijver ook dat hij invloed uitoefent op de oorlog in Oekraïne. "Rusland krijgt dan minder steun. Het is zo kortzichtig om dit hele belangrijke facet niet te zien", zegt hij over de kritiek op Trump. "Trump werkt in Iran ook aan een versneld slot van die verschrikkelijke oorlog in Oekraïne."

Iran is een belangrijke partner van Rusland. Rusland gebruikt Iran als doorvoerland van goederen, als wapenleverancier, maar ook als bondgenoot in de strijd tegen het Westen.

Poetin

"Trump woont zoals dat heet rent free in heel veel linkse hoofden", is De Winter van mening. "Zonder er iets voor te doen, hangt hij continu in die hoofden, Trump dit, Trump dat.. Maar hij is bezig om die verschrikkelijk gevaarlijke samenlevingen voor het westen van Rusland, China en Iran uit elkaar te spelen."

Leon de Winter
Schrijver

“Trump woont zoals dat heet rent free in heel veel linkse hoofden.”

Quote delen
  • Gekopieerd

"Dat is heel ingewikkeld", ziet hij. "Hij is begonnen in Venezuela. Nu in Iran. Zijn grote opgave is of hem dat gaat lukken als hij Poetin ontmoet. Krijgt hij Poetin los uit die club?"

Rob de Wijk

De Winter stoorde zich ook aan uitspraken van veiligheidsexpert Rob de Wijk bij Pauw & De Wit. De Wijk zei zaterdag dat Trump 'de ene keer A zegt en de andere keer B'. "Hij heeft toch niet de verplichting om dat Rob de Wijk uit te leggen? Hij manipuleert, het is spel."

"Hij heeft een geniaal team om zich heen verzameld", stelt De Winter. "Dat is bezig om de rol van het Amerikaanse imperium te bestendigen. Godzijdank, want we hebben maar drie smaken, de Russische, de Chinese en de Amerikaanse. Laten we blij zijn dat ze daaraan werken en dat Amerika niet ondermijnd wordt."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau