Snackspert eet per ongeluk hondenhotdog en gaat viraal: Albert Heijn belooft extra controles
Voedselvlogger Eke Bosman, beter bekend als Snackspert, ging maandagavond flink viraal. De reden? Hij at tijdens een hotdogtest nietsvermoedend een snack die voor honden bedoeld bleek. Albert Heijn, waar hij de snack kocht, heeft inmiddels extra controles in alle winkels beloofd.
Tijdens zijn hotdogtest proefde Bosman een worst die meteen opviel door de smaak. Die bleek later geen gewone hotdog te zijn, maar een hondensnack die in het verkeerde schap lag. De verwarring ontstond bij een Albert Heijn-filiaal, waar het product tussen de reguliere hotdogs lag.
Albert Heijn heeft inmiddels gereageerd op de ontstane rel. In Goedemorgen Nederland wordt toegelicht dat de supermarkt de fout erkent. Presentator Sam Hagens zegt: "Albert Heijn heeft gereageerd en blijkbaar lag het in het verkeerde schap. Dus in de buurt van de andere hotdogs in plaats van in de buurt bij het hondenvoer. Albert Heijn gaat nu een controle uitvoeren bij alle supermarkten." Over Bosman, die hij een beetje kent, zegt hij: "Van Eke weet ik dat hij altijd positief wil blijven. Dus hij brengt het nog enigszins netjes."
Muf en droog
Ook in de studio wordt verbaasd gereageerd op het misverstand. Fotograaf Bart Maat, die zelf een hond heeft, heeft nog nooit deze snack voor zijn viervoeter gekocht: "Maar ik kom nu wel op een idee. Ik ga straks even kijken."
De smaak van de hotdog liet weinig aan de verbeelding over. Volgens Bosman was die "muf en droog". Voor Tom Egbers genoeg reden om direct af te haken. Zijn oordeel is kort maar krachtig: "Goor."
Politiek verslaggever Tessa van Viegen begrijpt hoe de vergissing kon ontstaan. "Er staat wel een hondje op, maar dat had ook van hotdog kunnen zijn. Je ziet niet per se dat het niet geschikt is voor mensen om te eten."
'Ik had geen idee'
Bosman heeft zelf ook gereageerd op het incident. Aan het AD vertelt hij dat hij toen hij de video online gooide nog niet doorhad dat het om een hondensnack ging. Dat besef kwam toen binnen enkele minuten de reacties binnenstroomden. "Mensen begonnen te reageren dat een van de hotdogs die ik keurde voor honden was", vertelt hij. "Dat kwam dus van mensen die wel een hond als huisdier hebben, want ik had geen idee."
Bosman vergelijkt regelmatig allerlei snacks uit de supermarkt. "Deze keer was de hotdog aan de beurt, dus ik had die van Unox, Jumbo en een paar van de Albert Heijn ingeslagen." Een van die Albert Heijn-hotdogs bleek van het merk Mr. Goodlad’s te zijn.
De video was overigens al 1,5 week geleden opgenomen. "In het filmpje houd ik mij een beetje in", zegt Bosman over zijn reactie op de Mr. Goodlad’s-worst, die uiteindelijk als slechtste uit de test kwam. "Ik vond het een beetje lullig voor de producent namelijk. De hotdog smaakte naar kots. Een gekke, muffe, flauwe smaak."
Omdat hij het vreemd vond dat een supermarktproduct zo vies smaakte, maar geen directe verklaring had, zette Bosman de video nietsvermoedend online. Kort daarna viel het kwartje. "Blijkbaar had ik een hondenhotdog gegeten. Eindelijk snapte ik waarom ik ’m zo goor en ranzig vond."