Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Jan Struijs (50PLUS) sluit meeregeren niet uit: 'Deltaplan over ouderen zou goed zijn'

Hans Stehouwer

Bij de verkiezingen op 29 oktober sleepte Jan Struijs met 50PLUS twee zetels in de wacht. De partijleider sluit deelname aan een nog te vormen kabinet niet uit, maar acht de kans daarop niet groot. Ondertussen maakt Struijs zich hard tegen ouderendiscriminatie: "Ik wil dat dat in de grondwet komt."

Struijs merkt bij tv-programma WNL Op Zondag op dat zijn partij zich op een strategische plek begeeft in het midden van het politieke spectrum en stoort zich aan de moeizame formatie. "Dat merk je aan de telefoontjes. Ik vind dat ze te veel in de loopgraven zitten. Je moet nu gaan bewegen. De betrouwbaarheid van de politiek staat al op het spel."

Jan Struijs
Voorman 50PLUS

“Ik vind dat ze te veel in de loopgraven zitten. Je moet nu gaan bewegen. De betrouwbaarheid van de politiek staat al op het spel.”

Quote delen
  • Gekopieerd

De formatie van 2025 zit muurvast. Een stabiele meerderheidscoalitie blijkt onvindbaar, vooral door de wederzijdse uitsluitingen tussen VVD en GroenLinks-PvdA. Eerdere pogingen om een centrumvariant met D66, VVD, GL-PvdA en CDA van de grond te krijgen zijn gestrand. De Tweede Kamer zoekt nog naar een manier om toch tot een meerderheidskabinet te komen, maar de uiteenlopende posities van partijen houden het proces in een duidelijke impasse.

Rechtsmiddenvariant

50PLUS behaalde bij de afgelopen verkiezingen twee zetels en sluit meeregeren niet uit. "Als wij meedoen, dan is de meest waarschijnlijke variant de rechtsmiddenvariant met JA21 en dan die 77 zetels. Maar het is nog niet voorgekomen dat een partij met twee zetels in de regering komt. Ik sluit helemaal niks uit, maar ik acht de kans klein. Het zou wel goed zijn om een deltaplan over de ouderen te maken."

"Mijn grootste wens zou zijn dat ouderendiscriminatie in de grondwet komt", aldus de voormalige voorzitter van de Nederlandse Politiebond. "Ik ben het echt zat hoe daarover gesproken wordt. Die zijn zeer waardevol voor onze maatschappij en doen van alles en nog wat. Dat zit diep in me."

Jan Struijs
Voorman 50PLUS

“Mijn grootste wens zou zijn dat ouderendiscriminatie in de grondwet komt. Ik ben het echt zat hoe daarover gesproken wordt.”

Quote delen
  • Gekopieerd

Terwijl de publieke omroep door bezuinigingen steeds verder wordt uitgekleed, pleit Struijs juist voor versterking van de NPO. "Dat er een bestuurlijke hygiëne moet komen, allemaal prima. Als we in het kabinet zouden zitten, wordt dat wel een zwaar punt. Een ander punt is dat we te weinig nadenken hoe we met ouderen omgaan. In 2040 hebben we acht miljoen vijftigplussers. Wat doet dat met zorg, wat doet dat met pensioenen?"

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau