Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Discussie over rol John van den Heuvel in zaak-Borsato: hoort een journalist bij een aangifte te helpen?

Steve Oosterkamp

De rol van misdaadjournalist John van den Heuvel in de strafzaak tegen Marco Borsato zorgt voor discussie. Volgens de verdediging van de zanger heeft Van den Heuvel de aangeefster beïnvloed bij het doen van aangifte. Dat zegt advocaat Veerle Hammerstein in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

"Het is belangrijk om bij het toetsen van de betrouwbaarheid van een aangever te onderzoeken wat de basis was van die aangifte", legt Hammerstein uit. "De verdediging zegt: de aangifte lijkt heel erg aangestuurd door de moeder van het vermeende slachtoffer én mogelijk ook door een journalist die misschien wel een eigen belang had, namelijk een verhaal."

Borsato zegt zelf dat hij 'erin is geluisd'. Hammerstein: "Hij zegt dat er een mediaplan lag en dat John van den Heuvel daar aan meegewerkt heeft. Dat ontkent Van den Heuvel overigens ten stelligste. Hij zegt alleen dat hij de aangeefster heeft uitgelegd wat de gevolgen zijn van een aangifte. En dat is op zich niet gek. Aan de andere kant kan je je afvragen of dat een rol is die je als journalist moet hebben."

Veerle Hammerstein
Strafrechtadvocaat

“Van den Heuvel heeft de aangeefster uitgelegd wat de gevolgen zijn van een aangifte. Dat is op zich niet gek, al kan je je afvragen of dat een rol is die je als journalist moet hebben.”

Quote delen
  • Gekopieerd

Vermeende ontucht

De strafzaak tegen Marco Borsato draait om vermeende ontucht met een minderjarig meisje, dat destijds vijftien jaar oud zou zijn geweest. De aanklachten gaan over een periode van enkele maanden, waarin volgens het Openbaar Ministerie seksuele handelingen zouden hebben plaatsgevonden.

De zanger ontkent dat en benadrukt dat er geen sprake was van grensoverschrijdend gedrag. In zijn laatste woord zei Borsato dat hij geen zedendelinquent is en dat hij zich twintig jaar lang met liefde en toewijding voor het gezin van het vermeende slachtoffer heeft ingezet.

Uitspraak

Het OM eiste deze week vijf maanden cel tegen de zanger. De rechtbank doet op 4 december uitspraak, al is het niet uitgesloten dat de zaak wordt heropend als besloten wordt om 500 uur aan nog niet onderzocht tapemateriaal aan het dossier toe te voegen.

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau