Jetten wil alleen met VVD als niet wordt bezuinigd op onderwijs
D66 gaat alleen samen met de VVD in een coalitie als er niet wordt bezuinigd op onderwijs, zegt partijleider Rob Jetten in RTL Nieuws. De VVD wil 1,5 miljard euro minder uitgeven aan onderwijs. Volgens het Centraal Planbureau (CPB) pakken de plannen van de VVD slecht uit voor leerlingen met een achterstand, mbo'ers en het "menselijk kapitaal" op de arbeidsmarkt.
D66 wil daarentegen 5,1 miljard euro extra uitgeven ten opzichte van het huidige beleid. Jetten vindt dat de VVD-bezuinigingen op onderwijs "van tafel moeten" voordat hij met die partij wil samenwerken. VVD-leider Dilan Yeşilgöz zou dat volgens hem ook moeten "snappen", aangezien het bedrijfsleven al langer vraagt om meer onderwijsinvesteringen.
Yeşilgöz heeft meermaals haar hoop uitgesproken voor een "centrumrechts" kabinet, met daarin in ieder geval het CDA en D66. Ook JA21 zou bij die combinatie horen, maar die partij staat voor Jetten "onderaan het prioriteitenlijstje".
'Ik heb geen breekpunten'
Deze uitspraak van Jetten staat in een scherp contrast met zijn optreden bij WNL op Zondag, ruim een maand geleden. Toen zei de D66-leider stellig: "Ik heb geen breekpunten, zoals mevrouw Yeşilgöz er wél heel veel heeft."
"Yeşilgöz is nu op ramkoers", stelde Jetten. "Ze sluit allerlei partijen uit en komt met een hele lijst aan onderwerpen waar we blijkbaar niet over mogen praten met elkaar. En dat terwijl de meeste Nederlanders gewoon een normaal centrumkabinet willen dat een keer voor rust, stabiliteit en voorspelbaar ondernemersbeleid gaan zorgen. Zullen we een beetje normaal doen als politiek leiders?"
Kijk het volledige fragment uit WNL op Zondag: