Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Honderden mensen op de been voor natuurbehoud bij Utrecht

Redactie

Honderden mensen demonstreren in Utrecht tegen de verbreding van de snelweg A27 bij het landgoed Amelisweerd. Op het Domplein werden de demonstranten toegesproken, waarna een mars volgde door de stad, die rond 14.30 uur weer eindigt op het Domplein. Volgens de organisatie zijn er zo'n duizend mensen op de been, vooral Utrechters.

De demonstratie was georganiseerd door onder meer 'Amelisweerd Niet Geasfalteerd' en de Vrienden van Amelisweerd. Zij willen dat de nieuwe Tweede Kamer en het volgende kabinet de plannen om de snelweg te verbreden van tafel halen. De verbreding zou betekenen dat ruim achthonderd bomen op het landgoed moeten worden gekapt.

De Raad van State oordeelde in april dat de verbreding voorlopig niet kan worden uitgevoerd, omdat toenmalig minister Barry Madlener (Infrastructuur) de stikstofuitstoot opnieuw moest laten berekenen. Madlener wees eerder een alternatief plan af van de regio Utrecht om het verkeer op de snelweg beter te laten doorrijden. Door de breedte van de snelweg beter te benutten en de maximumsnelheid te verlagen naar 80 kilometer per uur zou het volgens de regio niet nodig zijn om de A27 te verbreden.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau