Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

(Te) drukke David van Weel niet naar Buitenlandse Zaken: 'Ik kijk erg uit naar versterking'

Peter Visser

Demissionair minister David van Weel vindt zijn portefeuille op dit moment te groot en hoopt dat er snel nieuwe bewindspersonen worden gevonden, ook voor het ministerie van Buitenlandse Zaken. De oud-NAVO-topman heeft geen ambitie om zelf minister op dat departement te worden, zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

"Ik slaap heel goed, want ik ben behoorlijk moe als ik eenmaal in bed lig", antwoordt Van Weel op de vraag of hij nog wel aan rust toekomt.

Van Weel begon als minister van Justitie en Veiligheid. Na het vertrek van de PVV uit het kabinet kwam daar een deel van de asielportefeuille bij. Nu ook NSC het kabinet heeft verlaten, kreeg Van Weel er nog een derde taak bij: hij is nu ook demissionair minister van Binnenlandse Zaken.

"En ik ben een NSC-staatssecretaris (Teun Struycken, red.) verloren bij Justitie en Veiligheid", voegt de VVD'er eraan toe. "Dit is wel echt te veel. Als je alles goed wil doen, kun je dit niet volhouden. Ik kijk erg uit naar versterking."

David van Weel
Buitenlandse Zaken

“Dit is wel echt te veel. Als je alles goed wil doen, kun je dit niet volhouden.”

Quote delen
  • Gekopieerd

Het lukt Van Weel niet om al zijn taken evenveel aandacht te geven als misschien nodig is, erkent hij. "Je werkt natuurlijk nauw samen met het ambtenarenteam. Zij beseffen ook dat er maar zoveel uren in een dag zitten. Ik heb deze week zo'n acht optredens in de Kamer. In de tussentijd moet de rest van het werk gebeuren. Het is prioriteren."

Buitenlandse Zaken

Ondertussen wordt er door VVD en BBB druk gezocht naar nieuwe bewindslieden. De VVD krijgt onder meer het ministerie van Buitenlandse Zaken erbij. Ondanks zijn verleden bij de NAVO als rechterhand van Jens Stoltenberg, de voorganger van NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte, wil Van Weel niet naar dat departement verhuizen.

"Er wordt gewerkt aan namen. Ik geef de voorkeur aan te blijven bij Justitie en Veiligheid", zegt de bewindsman. "Daar ben ik nu een jaar bezig, daar ben ik ingewerkt. Op Asiel en Migratie inmiddels ook. Dat is wat mij betreft mijn kernportefeuille."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau