Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Franse dronefabrikanten starten op in Oekraïne, meldt Kiev

Redactie

Franse bedrijven gaan drones maken in Oekraïne, meldt de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Dat "zeer waardevolle" besluit is volgens Zelenski genomen.

Na de invasie door Rusland drie jaar geleden leunde Oekraïne zwaar op wapens en munitie uit het Westen, maar dat is snel veranderd. Het land produceert inmiddels veel zelf en loopt voorop in bijvoorbeeld de ontwikkeling van gevechtsdrones. De wapenindustrie van Europese bondgenoten opent inmiddels werkplaatsen en fabrieken in Oekraïne.

"We staan klaar om onze gezamenlijke defensieproductie op te voeren", zei Zelenski op X na zijn overleg met de Franse buitenlandminister Jean-Noël Barrot in Kiev. Frankrijk heeft de grootste defensie-industrie van Europa.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau