Franse dronefabrikanten starten op in Oekraïne, meldt Kiev
Franse bedrijven gaan drones maken in Oekraïne, meldt de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Dat "zeer waardevolle" besluit is volgens Zelenski genomen.
Na de invasie door Rusland drie jaar geleden leunde Oekraïne zwaar op wapens en munitie uit het Westen, maar dat is snel veranderd. Het land produceert inmiddels veel zelf en loopt voorop in bijvoorbeeld de ontwikkeling van gevechtsdrones. De wapenindustrie van Europese bondgenoten opent inmiddels werkplaatsen en fabrieken in Oekraïne.
"We staan klaar om onze gezamenlijke defensieproductie op te voeren", zei Zelenski op X na zijn overleg met de Franse buitenlandminister Jean-Noël Barrot in Kiev. Frankrijk heeft de grootste defensie-industrie van Europa.