Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Vorig jaar veel hartpatiënten overleden in Erasmus MC

Redactie

In ziekenhuis Erasmus MC in Rotterdam zijn vorig jaar opvallend veel mensen met een aangeboren hartafwijking overleden rond de operatie. Daarom laat het universitair medisch centrum daar onderzoek naar doen. Een patroon of een oorzaak is nog niet gevonden.

Het Erasmus MC noemt geen aantallen en meldt ook niets over de leeftijden van de patiënten. Volgens het academische ziekenhuis begon het aantal sterfgevallen halverwege vorig jaar op te lopen. Inmiddels is het sterftecijfer weer "in lijn met het lagere niveau van eerdere jaren".

Het Rotterdamse ziekenhuis heeft een Hartcentrum voor Aangeboren Hartafwijkingen, samen met het Radboudumc in Nijmegen. Daar worden zowel volwassenen als kinderen behandeld. Het is een van de vier gespecialiseerde centra in Nederland.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau