Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

'Voorman beruchte graffiticlub achter doodsbedreigingen Douwe Bob'

Redactie

De 38-jarige man die verantwoordelijk zou zijn voor de vlucht van Douwe Bob naar het buitenland, is Bob T., de voorman van de Amsterdam Defence Force (ADF), zo blijkt uit onderzoek van het AD. De politie kan alleen bevestigen dat een 38-jarige man uit Amsterdam is aangehouden.

ADF, een conservatieve graffitigroep, heeft wortels in de Ajax-supportersscene en strijdt tegen wat zij beschouwen als de 'uitverkoop' van de Amsterdamse cultuur. Het is een groep die moeilijk te plaatsen is. Ze zijn vlak voor de coronacrisis opgericht om zogenaamd 'de Amsterdamse cultuur te beschermen' voor expats en buitenstaanders.

Bob T. is de oprichter van ADF en zit achter de bedreigingen richting Douwe Bob en zijn gezin, blijkt uit onderzoek van het AD. In een privéchat met Douwe Bob schrijft hij dat hij en anderen 'zijn stad op slot zetten', daarbij een foto van hun locatie ergens in Abcoude, de plaats waar Douwe Bob met zijn gezin woont.

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau