Geert Wilders en Donald Trump.
Geert Wilders op X
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Politiek

Wilders sprak met Trump over strenge immigratieregels

Redactie

PVV-fractievoorzitter Geert Wilders heeft woensdag in de marge van de NAVO-top met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken, meldt Wilders op X. Hij plaatste daar een foto van zichzelf en een lachende Trump. Bij de foto schrijft Wilders dat ze over de "noodzaak voor strengere immigratieregels" hebben gesproken.

"Bedankt meneer president voor het geweldige gesprek", schrijft Wilders. Het gesprek was vlak na het einde van het overleg van de leiders van de NAVO-lidstaten en duurde volgens Wilders zeker tien minuten. Naar eigen zeggen is er "over veel gesproken, maar het belangrijkste was immigratie", meldt de PVV-leider desgevraagd in een toelichting. Het initiatief voor het gesprek kwam van de president, zegt Wilders die Trump nooit eerder had ontmoet.

De PVV wil strengere regels om in Nederland migratie tegen te gaan. Ook Trump is in zijn land bezig de komst van buitenlanders terug te dringen en migranten uit te zetten die niet de juiste papieren hebben.

Andere Nederlandse politieke leiders waren niet op de top, voor zover bekend. GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans heeft wel afspraken gemaakt met politieke leiders uit bijvoorbeeld Nieuw-Zeeland, rondom de top. Maar dat gebeurt niet op het terrein van de NAVO-top bij het World Forum, zegt een woordvoerder.

Ontmoeting opgezet

Trump had echter geen enkel idee wie Wilders was toen hij woensdag met hem sprak. Volgens Trump was de ontmoeting opgezet door de Nederlandse regering. "Blijkbaar moet ik met de oppositieleider spreken als ik ook met de premier spreek."

De Amerikaanse leider noemde het idee "heel vreemd". Hij snapte niet dat hij met de oppositieleider moest spreken. "Het kwam vanuit de mensen die nu aan de macht zijn. Misschien moeten wij dat ook gaan doen. Oh nee, toch maar niet."

Wilders zei eerder dat de ontmoeting juist was opgezet door de Amerikanen.

Trump besprak het gesprek na een vraag van een Amerikaanse journalist, die benieuwd was naar Trumps gedachten over Wilders' "anti-moslimstandpunten". De president zei dat het Wilders' standpunt is. "Hij is ontevreden met hoe het hier gaat."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau