Musk heeft spijt van uitspraken over Trump vorige week
Elon Musk zegt op X spijt te hebben van een aantal uitspraken over de Amerikaanse president Donald Trump vorige week. De twee mannen, die maandenlang elkaars bondgenoten waren, voerden openlijk ruzie en Musk zei onder meer dat Trumps naam voorkwam in het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein.
Musk schrijft dat sommige van zijn berichten "te ver zijn gegaan", maar zegt niet om welke berichten het gaat. Hij verwijderde zaterdag al onder meer de post over Trump en Epstein.
Musk, de rijkste man ter wereld, was tijdens de campagne van Trump een grote geldschieter en kreeg na de verkiezingswinst een prominente rol als adviseur voor het inkrimpen van de overheid. Ongeveer een maand geleden deed hij een stap terug en leek de vriendschap iets te bekoelen.
De situatie escaleerde vorige week toen Musk kritiek leverde op een "walgelijke" belastingwet van Trump. De president dreigde daarna de overheidscontracten van Musks bedrijven stop te zetten.
I regret some of my posts about President @realDonaldTrump last week. They went too far.
— Elon Musk (@elonmusk) June 11, 2025