FVD teleurgesteld en hoopvol na weglopen Wilders bij coalitie
Forum voor Democratie is teleurgesteld dat Geert Wilders uit de coalitie is gestapt. Fractievoorzitter Thierry Baudet meldt op X dat FVD openstaat voor het vormen van een nieuwe rechtse meerderheid "in lijn met de wens van de Nederlandse bevolking".
"Wilders had iets kunnen doen aan het verbeteren van het asiel- en migratiestelsel. Het was de eerste keer in decennia dat er een partij in de Nederlandse regering zat die ten minste het uitgesproken doel had de massale immigratie een halt toe te roepen", aldus Baudet op X. "Wilders heeft deze unieke kans onbenut gelaten. Doodzonde."
Baudet zegt "hoopvol" te zijn als er nieuwe verkiezingen komen.
FVD is zeer teleurgesteld in het feit dat Wilders is weggelopen van de coalitie. Als laatste enigszins rechtse kracht binnen de toch al overwegend middle of the road kuddecoalitie heeft het er nu alle schijn van te ontaarden in een nog linksere regering.
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) June 3, 2025
Wilders had iets kunnen… pic.twitter.com/CqxI0ZYeO3