Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Kabinet krijgt een 'dikke, dikke, dikke' onvoldoende: 'Ministers moeten normaal gaan doen'

Michiel van Renselaar

Nederlanders hebben steeds minder vertrouwen in het kabinet. De regering krijgt het bedroevende rapportcijfer 3,9. In september was dat nog een 4,9. Vooral asielminister Marjolein Faber is gekelderd. Geënquêteerden beoordeelden haar na de zomer nog met een 4,5, maar de PVV-bewindvoerder moet het nu doen met een 3,5. Premier Dick Schoof krijgt een 5,2.

Dat blijkt uit de peiling van Maurice de Hond. ''Bestuurders moeten gewoon normaal gaan doen!'', reageert CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

''Je ziet het vaker. Ministers worden over het algemeen niet hoog gewaardeerd, maar toch wel hoger dan dit kabinet'', vertelt politiek verslaggever Tessa van Viegen. ''Mensen zijn over het algemeen ontevreden en hebben het idee dat het kabinet niet een deuk in een pakje boter weet te slaan. Een 3,9 is een dikke, dikke, dikke onvoldoende.''

Faber

Minister Faber bungelt onderaan het lijstje van Maurice de Hond. Van Viegen: ''Terwijl ze in de afgelopen maanden veelvoudig in het nieuws is geweest, op verschillende manieren. Ze heeft asielwetten aangekondigd, die nu daadwerkelijk door het politieke proces gaan, maar we hebben ook de lintjesrel gehad. Ik denk dat dat haar geen goed heeft gedaan. Ondertussen hoor je over protesten in gemeenten tegen asielzoekerscentra. Je ziet dat de asieldiscussie blijft leven, maar dat er niet echt een oplossing voor wordt gevonden. Daardoor verliezen mensen vertrouwen.''

Alleen minister Ruben Brekelmans (Defensie) krijgt maar net een voldoende, namelijk een 5,5. ''Hij staat bovenaan omdat die jongen altijd rustig is, nooit uit de bocht vliegt en zijn werk probeert te doen'', stelt CDA-fractievoorzitter Bontenbal.

'Doe normaal'

Hij adviseert bestuurders om ''normaal te doen''. ''Mensen in Nederland hebben behoefte aan politici die normaal en fatsoenlijk doen. Niet te veel te beloven, niet te veel te schreeuwen. Ze moeten stoppen met de cirkel van gebroken beloftes. Het gebeurt telkens weer. Er wordt niet geleverd, een politicus belooft gouden bergen, dat wordt niet waargemaakt en de hele goedgemeente gaat weer naar de volgende Messias.''

Henri Bontenbal
CDA-fractievoorzitter

“Mensen in Nederland hebben behoefte aan politici die normaal en fatsoenlijk doen. Niet te veel te beloven, niet te veel te schreeuwen. Ze moeten stoppen met de cirkel van gebroken beloftes.”

Quote delen
  • Gekopieerd

De Hond heeft ook het vertrouwen in fractievoorzitters onder de loep genomen. Bontenbal staat bovenaan, maar wel met een zuinige 5,7. Hij reageert: ''Daar ben ik niet tevreden mee. Hoe ik dat ga oplossen? Nog harder werken. Dit lijstje is een aanmoediging voor politici om hun werk te doen.''

Nederlanders vertrouwen FvD-voorman Thierry Baudet het minst. Hij krijgt een 2,4.

stemmen

Wat vond je er van?

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau