Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Prins Harry dreigt VS uitgezet te worden door verzwegen drugsgebruik: 'Ligt daar gevoelig'

Hans Stehouwer

Prins Harry is in opspraak geraakt. De zoon van de Britse koning Charles III en prinses Diana zou gelogen hebben over zijn drugsverleden bij zijn visumaanvraag voor toelating tot de Verenigde Staten en daardoor het land uitgezet kunnen worden.

De veertigjarige Harry woont al sinds 2020 in Californië met zijn vrouw Meghan. In zijn biografie Spare en in de Netflix-serie Harry vertelde de prins hoe hij in het verleden experimenteerde met drugs. Hij gaf onder meer toe dat hij ooit cocaïne, wiet en paddo's heeft gebruikt.

"Als je drugs hebt gebruikt, kom je eigenlijk niet in aanmerking voor een visum", legt koningshuisdeskundige Justine Marcella uit in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Hoe is dat bij Harry gegaan, wilde een hele conservatieve denktank in Amerika weten. Ze zijn daar zelfs voor naar de rechter gegaan. Harry heeft wat ervaring op dat gebied en zou niet misstaan in Amsterdam om het zo maar te zeggen. Maar in Amerika ligt dat gevoelig."

Anti-Meghan

Marcella zag president Donald Trump inconsistent zijn in zijn uitspraken over de kwestie. "Trump heeft gezegd: als-ie heeft gelogen, dan moet-ie het land uit. Maar hij heeft eerder ook in een interview gezegd: ik laat hem hiermee met rust, want Harry heeft het al moeilijk genoeg met zijn echtgenote, dat is echt een lastig mens. Dat Trump zo anti-Meghan is, komt natuurlijk omdat Meghan anti-Trump is en zich in diplomatieke woorden daarover uitgelaten heeft."

Justine Marcella
Koningshuisdeskundige

“Trump heeft eerder ook gezegd: ik laat hem hiermee met rust, want Harry heeft het al moeilijk genoeg met zijn echtgenote, dat is echt een lastig mens.”

Quote delen
  • Gekopieerd

"Er wordt natuurlijk op meerdere punten gekeken of je in aanmerking komt voor zo'n visum", besluit Marcella. "Maar het is met deze president natuurlijk de vraag wat er dan gaat gebeuren. Wordt hij het land uitgezet? Mag hij juist wel blijven? Je weet niet wat er uiteindelijk mee gaat gebeuren. Het blijft een beetje spannend."

stemmen

Wat vond je er van?

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau