Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Fleur Agema zit als eerste PVV'er ooit de ministerraad voor: 'Ze kan fel zijn'

Michiel van Renselaar

Vicepremier Fleur Agema leidt vandaag voor het eerst de ministerraad. "Een historisch moment. Het kwam niet eerder voor dat een PVV'er de wekelijkse vergadering van het kabinet voorzit", zegt politiek verslaggever Mats Akkerman.

Premier Dick Schoof heeft griep en moet daarom bij hoge uitzondering verstek laten gaan. Dat doet hij liever niet, weet Akkerman. "Toen hij premier werd heeft hij gezegd dat hij de ministerraad verplaatst als hij bijvoorbeeld naar een Europese top moet. Schoof is partijloos en wil graag de touwtjes in handen houden", vertelt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Eervol

Akkerman verwacht dat Agema het prima gaat doen. "Ze zal het sowieso eerzaam vinden dat ze als PVV'er van het eerste uur de ministerraad mag voorzitten. Ze heeft ervaring binnen de grote PVV-fractie, waar ze al de nummer 2 was. Daar heeft ze ook wel eens zo'n vergadering geleid. Die ervaring heeft ze."

Mats Akkerman
Politiek verslaggever WNL

“Fleur Agema zal het sowieso eerzaam vinden dat ze als PVV'er van het eerste uur de ministerraad mag voorzitten. Ik denk dat het wel goed zal gaan. Ze heeft ervaring binnen de grote PVV-fractie.”

Quote delen
  • Gekopieerd

Na de ministerraad volgt de wekelijkse persconferentie met de premier. Ook die zal Agema voor haar rekening nemen. "Journalisten mogen daar soms wel een uur lang vragen stellen. Ze kan in interviews fel zijn. Ik kijk ernaar uit hoe ze daar gaat staan."

Schoof moest ook al een bezoek van de Albanese premier Edi Rama afzeggen en daarnaast een debat in de Tweede Kamer laten schieten.

stemmen

Wat vond je er van?

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau