Bonjasky wil gratis sport voor kinderen en haalt uit naar staatssecretaris Karremans: ‘Slap gelul’
Nederland wordt steeds dikker, meldde het CBS maandag. Voormalig vechtsporter Remy Bonjasky pleit er donderdag voor dat sport gratis toegankelijk moet zijn voor kinderen. "Het voorstel om de btw te verhogen van 9 naar 21 procent is de stomste maatregel die je maar kunt treffen."
In 2050 heeft maar liefst 64 procent van de Nederlanders overgewicht, aldus het CBS. "Vreselijk is het", reageert Bonjasky in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "We worden allemaal alleen maar dikker en we blijven maar eten. Ik vind dat er veel meer aan gedaan moet worden. Niet alleen vanuit de mensen zelf, maar ook vanuit de overheid."
Woensdag was staatssecretaris van Jeugd, Preventie en Sport, Vincent Karremans (VVD), aanwezig bij dezelfde talkshow en uitte hij zijn zorg over het toenemende overgewicht onder jongeren. "Ik vond het echt slap gelul, niet normaal", reageert Bonjasky op het optreden van Karremans.
Ontvang je al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier aan en mis niets van WNL!
Volgens de voormalig drievoudig wereldkampioen in de K-1 is Karremans medeverantwoordelijk voor het toenemende overgewicht in Nederland. Daarmee refereert hij aan het voornemen van het kabinet om de btw op sport te verhogen van 9 naar 21 procent.
'Elk kind moet kunnen sporten'
"Dat zijn de stomste maatregelen die je maar kan treffen", stelt Bonjasky. "De mensen die het al slecht hebben, komen dan helemaal niet aan sporten toe. Wij (de aanwezigen in de studio, red.) zullen misschien niet merken dat de contributie van onze kinderen wat omhooggaat, want we betalen het toch wel." De btw-verhoging lijkt er echter niet van te komen, aangezien de Eerste Kamer dwarsligt.
Voor mensen die een kleine beurs hebben, ligt de situatie anders, denkt de 48-jarige Bonjasky. "Ik ben zelf ook uit zo'n situatie gekomen, dat er geen geld was om te sporten, maar mij is het uiteindelijk gelukt. Iedereen, elk kind, zou moeten kunnen sporten in Nederland. Of tenminste de mogelijkheid krijgen. Als dat er niet is, is het heel jammer en zonde."
Volgens Bonjasky vervullen de supermarkten ook een voortrekkersrol. "Zij houden ons constant voor de gek. Alle ongezonde dingen staan op ooghoogte van kinderen."