Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Informatiebord over Anne Frank beklad in Gouda

Redactie

In een plantsoen in Gouda is deze week een informatiebord over Anne Frank beklad. Op een foto van de lokale nieuwssite ZoGouds.nl is te zien dat op het bord de Palestijnse vlag is geverfd of gespoten, waardoor de tekst niet meer te lezen is. De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) spreekt zaterdag op X van een verwerpelijke actie. "Door deze plek te besmeuren trap je op de nagedachtenis van de slachtoffers van de Holocaust."

Wanneer het informatiebord is beklad, is niet duidelijk. Volgens ZoGouds.nl werd de verf donderdag door een voorbijganger ontdekt. Die inwoner van Gouda zou ook aangifte hebben gedaan.

Een woordvoerster van de gemeente Gouda laat weten bekend te zijn met de bekladding, die de gemeente "onacceptabel" vindt. Het bord is geen eigendom van de gemeente, maar van de werkgroep Verzetshelden Oosterwei, zegt ze. Die werkgroep verzorgt ook het onderhoud en beheer van de informatieborden, waarvan er behalve die van Anne Frank meer zijn in Gouda. "Treurig te horen dat dit bord op deze manier is aangetast", aldus de gemeentewoordvoerster. "We veroordelen elke vorm van vandalisme."

De politie was zaterdagochtend niet bereikbaar voor commentaar.

Eerder deze zomer werd in Amsterdam het beeld van Anne Frank op het Merwedeplein twee keer beklad met pro-Palestijnse teksten. Ook op andere beelden in de hoofdstad, onder meer dat van Mahatma Gandhi, werden pro-Gazaleuzen gespoten. De gemeente heeft daarvan aangifte gedaan.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau