Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Waarschuwing voor zonnepanelen die schok geven

Redactie

Sommige zonnepanelen van ECORAN GmbH kunnen een schok geven als ze worden aangeraakt. Dat komt omdat de achterpanelen een slechte kwaliteit hebben. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verspreidt donderdag een waarschuwing van de fabrikant om de zonnepanelen vooral niet aan te raken.

De fabrikant constateerde de problemen zelf en schrijft dat bij sommige weersomstandigheden het risico op "lichamelijk of dodelijk letsel als gevolg van een elektrische schok" niet kan worden uitgesloten. "Laat de zonne-installatie uitsluitend controleren door gekwalificeerde of deskundige personen", schrijft ECORAN. Als er een monteur langskomt, moet die gewezen worden op het mogelijke gevaar.

Volgens de fabrikant is het ook belangrijk om voorzichtig te zijn met onderdelen die aan de zonnepanelen vastzitten, zoals kabels en stekkers.

Het gaat om vijf verschillende producten van ECORAN die mogelijk problemen kunnen veroorzaken. Het bedrijf heette voorheen SCHOTT Solar.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau