Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Staatssecretaris wil dat zelfmelders weer snel worden opgeroepen

Redactie

Veroordeelden die vanwege het personeelstekort in de gevangenissen hun straf nog niet hebben uitgezeten, worden vanaf begin oktober weer sneller opgeroepen om zich te melden. Deze zogeheten zelfmelders hoeven zich sinds eind vorig jaar voorlopig niet te melden, omdat er geen plaats voor ze is in de gevangenis. Maar staatssecretaris Ingrid Coenradie van Justitie en Veiligheid wil "vol inzetten op het weer wegwerken van de voorraad zelfmelders", schrijft ze in een Kamerbrief.

Wat haar betreft komen als eerste de zelfmelders aan de beurt met de langste straffen en degenen die zijn veroordeeld voor delicten die een grote impact hebben op slachtoffers, zoals bij seksuele delicten of huiselijk geweld. Ze reageert daarmee op vragen van de VVD over mediaberichten waarin slachtoffers hun verhaal deden. Coenradie kan niet op individuele gevallen ingaan, maar zegt dat veroordeelden voor dit soort zaken "zo snel mogelijk aangehouden moeten worden." Ze zegt dat ze "buikpijn" heeft van de acute maatregelen die in december werden genomen door haar voorganger.

Door die stop ontstond een grote achterstand: eind juni moesten ongeveer drieduizend veroordeelden hun straf nog uitzitten. Begin juli werden de eerste vijf zelfmelders opgeroepen. Eind augustus wil de staatssecretaris met de betrokken organisaties in de gevangenissector afspraken hebben gemaakt over het wegwerken van de voorraad.

Daarnaast denkt Coenradie, die namens de PVV in het kabinet zit, na over maatregelen om op termijn weer meer cellen in gebruik te kunnen nemen. Ze denkt daarbij onder meer aan het plaatsen van veroordeelden in het buitenland.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau