Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rotterdams Zomercarnaval voor de veertigste keer van start

Redactie

Een kleurrijke stoet van dansers en praalwagens trekt zaterdag vanaf het middaguur door de binnenstad van Rotterdam. Het is de veertigste keer dat de straatparade van het Zomercarnaval wordt gehouden, dat sinds dit jaar immaterieel UNESCO-werelderfgoed is.

De kilometerslange parade is groter dan ooit en telt 43 deelnemende groepen, waarvan sommige al vanaf het eerste jaar meedoen. De tocht begint op de Blaak en gaat via onder meer het Museumpark, de Nieuwe Binnenweg en het Weena naar de Coolsingel.

Extra veiligheidsmaatregelen

De veiligheidsmaatregelen rond het Caraïbische evenement zijn aangescherpt, nadat er vorig jaar verschillende steek- en schietincidenten hadden plaatsgevonden. Er is geen avondprogramma meer op de Coolsingel en de optredens van bands en dj's vinden verspreid over de stad en achter hekken plaats. Sterke drank mag dit keer niet worden geschonken.

De Queen en King van het evenement leiden traditioneel de straatparade, dit jaar zijn dat Queen Larisa en King Gillian. Zij rijden in de eerste praalwagen en vertegenwoordigen een jaar lang het Zomercarnaval.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau