Advies aan nieuwe premier Schoof: ‘Trek andere schoenen aan dan Hugo de Jonge’
De bordesfoto van kabinet Schoof I gaat hoe dan ook de geschiedenisboeken in. Wat trek je aan? Ga je als kersverse minister voor opvallend, zoals Annemarie Jorritsma in het kanariegeel en Hugo de Jonge met bloemetjesprintschoenen? Of ga je liever op in het geheel? Styliste Claudia Engels weet raad.
''Vrouwen kiezen vaak voor de traditionele look. Een rok of een jurk. Ik hoop dat ze nu wat meer lef tonen. Een mooi pak. Een jumpsuit kan ook heel chique zijn'', zegt Engels in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Mooi geel is niet lelijk, maar de mantel die Annemarie Jorritsma droeg op de foto voor het eerste kabinet Kok kan de goedkeuring van de styliste niet wegdragen. ''Ze valt op, maar dan iets minder positief. De pasvorm doet weinig goeds en de kleurencombinatie lijkt te veel op die van koningin Beatrix. Ze nam de aandacht weg van de koningin.''
Over de look gaan overigens verschillende verhalen. Zo zou Beatrix opgemerkt hebben: ''Gaat u straks nog zeilen?''
Cleaner
Wat de premier Dick Schoof moet dragen? In ieder geval niet de schoenen van Hugo de Jonge. ''Ik zou voor een iets 'cleaner' model gaan'', aldus de styliste. De mannen moeten zich overigens omkleden. Eerst dragen ze een jacquet. Daarna is een pak vereist.
De outfits van het kabinet zijn op een dag als deze voer voor roddelpraat, bekent politiek verslaggever van het FD Martine Wolzak. ''We zijn toch wel aan het recenseren'', lacht ze. ''We letten bijvoorbeeld op de tassen van de dames. Hoe duur ze zijn bijvoorbeeld.''