Kwart Nederlanders heeft last van muizen: dit kan jij ertegen doen
Je zit lekker ontspannen op de bank naar een film te kijken, wanneer plots een muis voorbijschiet en je je een hoedje schrikt. Het overkomt veel Nederlanders, want ruim een kwart van ons heeft muizen in huis.
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat liet onderzoek doen naar muizen- en rattenplagen in Nederland. Daaruit blijkt dat ruim 28 procent van de Nederlanders het afgelopen jaar muizen in huis had.
Ontvang je al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier aan en mis niets van WNL!
Hoe kan je het voorkomen?
"Voedselresten die blijven liggen in de keuken. Gaten en kieren die niet worden dichtgemaakt. Er zijn heel veel factoren waardoor die muis binnenkomt", vertelt coördinator plaagdierenbeheersing René Schouten in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Gif is tegenwoordig verboden, dus moeten we het over een ander boeg gooien. Eén van de bestrijdingstips van Schouten is om de buitengevel zoveel mogelijk muisdicht te maken. "Dat kan met een renovatierooster." Schouten adviseert ook om "in de stootvoegjes bijenbekjes te plaatsen".
Goedemorgen Nederland gemist? Kijk deze uitzending nu hier terug via NPO Start.
Dan kan de muis van buiten niet meer naar binnen. Lukt het hem dan toch zich door een heel klein gat te wurmen, kan binnen in het huis aan een oplossing gewerkt worden. "Gebruik staal gaas om de kleine gaten en kieren dicht te maken", adviseert de muizenexpert.
Tot slot, als alles dicht is, heeft Schouten nog één tip om de muizenplaag echt de kop in te drukken. "De laatste muizen kun ja vangen middels het plaatsen van een plastic doosje met een klem erin."