Oranjekaravaan onderweg naar Hamburg: ‘Eindelijk is het zover’
De Oranjekaravaan met tientallen Nederlandse supporters is onderweg naar Duitsland. Een woordvoerder van de KNVB laat weten dat de stoet rond 14.15 uur is vertrokken vanaf het terrein van voetbalclub HHC Hardenberg richting Hamburg, waar het Nederlands elftal zondag de eerste EK-wedstrijd speelt tegen Polen. "Het gaat heel goed, de sfeer zit er nog goed in en ze zijn nog niet op files gestuit."
De KNVB, de organisator van de fanparade, had 75 aanmeldingen binnengekregen. Volgens de woordvoerder zullen mensen de karavaan ook echt als karavaan herkennen. Voorop rijdt een oranje bus, vertelt ze, en een oranje bus sluit de stoet af. Ook is een groot deel van de auto's versierd. "Alle auto's hebben vlaggetjes aan de zijkant."
Deelnemers aan de karavaan zijn niet verplicht de hele rit tot aan Hamburg te blijven meerijden. "Op een snelweg met tachtig auto's is dat ook niet haalbaar om te vragen van de fans." Eenmaal aangekomen in Hamburg zullen de fans richting hun eigen hotels of onderkomens gaan.
Ontvang je al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier aan en mis niets van WNL!
'Eindelijk is het zover'
De knaloranje dubbeldekker is het paradepaardje van de stoet. "We kijken er naar uit. We zijn er al weken mee bezig en vandaag is het eindelijk zover", zegt voorzitter van Vereniging Oranjebus Henk van Beek in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
De Oranjebus reed twintig jaar geleden voor het eerst. "Toen hebben we de bus gekocht. Sindsdien hebben we alle grote toernooien van de mannen gezien en zijn we ook naar een aantal toernooien van de voetbalvrouwen geweest. Het is ontzettend leuk."
Van Beek denkt dat een finaleplaats voor Nederland er wel in zit. "Daar gaan we voor." Sportjournalist Toine van Peperstraten is wat realistischer. "In 1988, het enige toernooi wat we hebben gewonnen, waren de verwachtingen ook niet zo hoog. Dus laten we in het toernooi groeien."