Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Problemen bij bloemenkwekers door regen en hagel: ‘Wordt wel problematisch’

Peter Visser

Nederlandse bloemenkwekers worden geteisterd door de hevige regenval. Kwekers van pioenrozen zien hun inkomsten opdrogen. Zo verloor Gert-Wim Schenk voor het eerst dertig procent van zijn bloemen.

Pioenrozen houden niet van natte voeten. "De pioenroos is een kwetsbare bloem, zeker als hij buiten staat", zegt kweker Schenk in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Naast de regen is de bloem nu ook beschadigd door hagel. "De schade zit voornamelijk in het blad. De bladeren zijn gescheurd of er zitten gaatjes in van de hagel, die op het blad klapt."

"Het is bizar hoeveel water er in een jaar tijd gevallen is. En dan heb je al dertig procent minder takken en krijg je ook nog eens die hagel eroverheen. Dan wordt het wel problematisch", verzucht Schenk. De pioenroos komt in twee maanden tijd tot bloei. "Het gaat heel snel, maar daarmee is de bloem ook kwetsbaar."

Niet eerder verloor de kweker zoveel bloemen. "We hebben gerust wel eens tien procent minder bloemen gehad, of vijftien of twintig procent. Maar rond de dertig of hoger? Nee, dat nog nooit."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau