Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Rotterdam? Sollicitatieprocedure gestart

Redactie

Belangstellenden kunnen vanaf vrijdag solliciteren voor het burgemeesterschap van Rotterdam. In het bijzijn van de Zuid-Hollandse commissaris van de Koning Jaap Smit heeft de Rotterdamse gemeenteraad donderdagavond de profielschets definitief vastgesteld. Ook werden de leden van de vertrouwenscommissie aangewezen.

Smit uitte zijn complimenten voor de inhoud van het profiel en prees de Rotterdammers die hebben meegewerkt aan het opstellen van het document. "Het is een 'tough job' die niet voor iedereen weggelegd is", aldus Smit over de functie van burgemeester.

Een kleine 13.000 Rotterdammers, onder wie 500 kinderen, hebben ideeën aangedragen voor de schets. De opvolger van Ahmed Aboutaleb, die op 1 oktober na bijna vijftien jaar vertrekt, moet "een wereldburgemeester van een wereldstad zijn", aldus het profiel. De nieuwe burgemeester moet actief zijn op sociale media en qua persoonlijkheid moet de kandidaat in de ogen van de Rotterdammers "eerlijk en betrouwbaar, daadkrachtig en duidelijk zijn en iemand die opkomt voor Rotterdam en de Rotterdammers".

Aboutaleb geeft zijn opvolger alvast het advies mee om goed op de gemeentekas te letten. "De nieuwe burgemeester zal zijn of haar kwaliteiten in moeten zetten voor de grote financiële opgave waar de gemeente voor staat", schrijft hij namens het college aan de gemeenteraad.

De nieuwe eerste burger van Rotterdam moet op 1 oktober beginnen. De burgemeester wordt gekozen door de gemeenteraad en benoemd door de Kroon, dat zijn de minister van Binnenlandse Zaken en de koning. Kandidaten hebben tot 13 mei om hun interesse kenbaar te maken.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau