BOVAG-voorman Han ten Broeke baalt van dalend interesse in elektrische auto
De elektrische auto neemt af aan populariteit. Zo zouden er te veel kosten mee gemoeid gaan en wordt opladen op straat als gedoe ervaren. Dat blijkt uit onderzoek van de ANWB, waar het AD over schrijft. BOVAG-voorman Han ten Broeke vindt het een slechte ontwikkeling.
Uit het onderzoek van de ANWB blijkt dat de groep mensen die binnen nu en vijf jaar een stekkerauto willen aanschaffen, kleiner is geworden. Het financiële plaatje is de voornaamste reden dat mensen afzien van elektrisch rijden. "Daar vind ik heel veel van", zegt BOVAG-voorman Han ten Broeke in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Stekkerboete
Hij vindt het zorgelijk dat mensen met een kleinere portemonnee niet meer aan de elektrische auto willen om financiële redenen. "We hadden een paar bizarre maatregelen in fiscaliteit rondom de auto, die altijd als een melkkoe wordt gebruikt in Nederland." Hij doelt op de motorrijbelasting die eigenaren van een elektrische auto na 2025 moeten betalen. Die valt hoog uit, omdat de elektrische auto zo'n 400 kilo extra mee aan batterij meedraagt. "Maar je stoot niks uit en tóch word je zwaarder aangeslagen", aldus Ten Broeke.
Die "stekkerboete" gaat er waarschijnlijk van af en dat is een goede zaak volgens Ten Broeke. "Maar dan wordt die weer gedekt door de subsidie voor tweedehands elektrische auto's." Die wordt langzamerhand afgeschaft, wat Ten Broeke jammer vindt. "Want dat werkte heel goed voor mensen met een modale beurs, om ook eindelijk een elektrische auto te kunnen kopen."
Oproep aan kabinet
De maatregel "bijt zichzelf in de staart", gaat de BOVAG-voorman verder. "Ik hoop dat een volgend kabinet ook een beetje nadenkt aan een 'Henk en Ingrid' die ook een stekkerauto willen."