Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Blaasorkesten gaan aan de haal met Europapa van Joost Klein

Michiel van Renselaar

Heel Nederland zingt Europapa mee en nu gaan ook blaasorkesten met de songfestivalinzending van Joost Klein aan de haal. Muziekdocent en arrangeur Willem Aukema uit het Friese Sloten arrangeerde een heuse HaFaBra-versie van het verslavende nummer. Muziekgroepen uit het hele land hebben hier wel oren naar.

''Met het mooie weer komen ook de buitenorkesten er weer aan. Koningsdag en noem het maar op. Het is een mooie tijd om het repertoire aan te passen'', vertelt Aukema in Goedemorgen Nederland op NPO 1 over zijn HaFaBra-variant, wat staat voor harmonie, fanfare en brassband.

De arrengeur verwacht naar eigen zeggen een stevige verkoop. ''Het is en blijft natuurlijk zijn stuk, maar dit is een variant. Je bent trots op je werk. Het zou mooi zijn als het in de smaak valt'', zegt hij.

Alle lagen van de bevolking

Songfestivalkenner Maurice Wijnen snapt wel dat een HaFaBra-Europapa niet kon uitblijven. ''Het geeft aan dat Joost Klein iets bijzonders heeft neergezet. Het gaat door alle lagen van de bevolking heen. Het komt op plekken terecht van mensen die normaal helemaal niets met het songfestival hebben. Men heeft iets goed gedaan met deze inzending bedenken, creëren en de PR-campagne daaromheen opbouwen. Het is impressive.''

Het is uniek, stelt Wijnen. ''Als je hier een kant-en-klaar-recept voor zou hebben, zou je dit ieder jaar hebben. Dat is niet zo. Het moet een magisch samenkomen zijn van elementen die kloppen. Of je nou houdt van dit lied of niet: het klopt. Het is gewoon goed gedaan.''

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau