Rotterdam struikelt over het grote aantal zwerfhelmen
Een rode, gele of eentje waarvan alleen nog het logo zichtbaar is. Rotterdam kent veel deelscooters en dus ook veel helmen, maar met die laatste wordt vaak niet al te netjes omgegaan. Omroep Rijnmond schrijft dat de helmen overal in de stad worden aangetroffen.
Het waterschap vist twee tot drie helmen per dag uit het water. Het risico is dat de helmen de zogeheten duikers in watergangen verstoppen en bij regenbuien het overtollig water niet goed afgevoerd kan worden. Ook is het zonde. De helmen komen zo vies het water uit dat ze eindigen bij het grofvuil.
Rotterdam telt drie grote deelscooterbedrijven: Felyx, Check en Go Sharing. De gemeente promoot het gebruik van elektrisch deelvervoer omdat het beter is voor het klimaat en Rotterdammers eerder hun auto laten staan. Met speciale verzamelplekken in de stad probeert de gemeente de overlast van het wildparkeren terug te dringen, maar tegen de helmen valt weinig te beginnen.
Het is ook geen kostenpost waar de deelscooterbedrijven wakker van liggen. In hun businessmodel houden ze rekening met het aanvullen van zoekgeraakte helmen. Bij Go wordt dit gedaan door zogeheten Power Rangers. Zij rijden door de stad en controleren alle scooters minstens één keer in de drie dagen.