Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Onveilig of niet, veel mensen rijden toch door op hun Babboe-bakfiets

Redactie

Ruim 9300 eigenaren van Babboe-bakfietsen hebben zich als gedupeerde gemeld bij de website bakfietsclaim.nl. Dat meldt advocatenkantoor Birkway, dat het meldpunt startte. Ondertussen rijden veel mensen nog gewoon door op de als onveilig bestempelde bakfietsen blijkt uit een rondgang van RTV Utrecht.

Babboe moest op 14 februari de verkoop van zijn bakfietsen stoppen van de Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Volgens de overheidsinstelling braken er de afgelopen jaren honderden frames. De Amersfoortse fabrikant startte vorige week een terugroepactie. Bezitters van de modellen City en Mini kunnen hun fiets door Babboe laten repareren.

Uit een rondgang langs verzekeraars blijkt dat mensen die nu nog met een Babboe-bakfiets de weg op gaan, gewoon verzekerd zijn. De verzekeringsvoorwaarden zijn niet gewijzigd sinds de NVWA de fietsen onveilig heeft genoemd en het advies heeft uitgesproken er niet meer mee de weg op te gaan.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau